Czy warto uczyć się języków egzotycznych?

data utworzenia: 25 wrzesień 2018

To, że w dzisiejszych czasach trzeba znać języki obce wie każdy. Od małego słyszymy, że to klucz do sukcesu, lepszej przyszłości, większych możliwości itp.. Sami decydujemy się na zajęcia lub też zapisujemy nasze dzieci na kursy językowe tak, jak kiedyś robili to nasi rodzice. Angielski na wesoło, francuski przy kawie, czy włoski śpiewająco… - szkoły językowe prześcigają się w coraz to ciekawszych ofertach, by zachęcić słuchaczy do odwiedzenia ich siedziby i skorzystania z ich oferty.

A gdyby tak wybrać coś mniej popularnego, pokusić się o… egzotykę? Tak, tak – języki rzadkie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Czy warto jednak decydować się na taki wybór w XXI wieku, gdy tak wiele osób zna w większym lub mniejszym stopniu, ale jednak, angielski? Śpieszymy z odpowiedzią – warto. I to bardzo.

Ubiegasz się o pracę? Zastanawiasz się co by tu zrobić, by Twój potencjalny przyszły pracodawca sięgnął właśnie po Twoje CV ze stosu podobnych dokumentów nadesłanych przez innych kandydatów? Znajomość języka rzadkiego, dajmy na to arabskiego, z pewnością przykuje oko niejednego rekrutera! Osoby znające języki egzotyczne postrzegane są jako systematyczne, wytrwale dążące do celu. To przecież cechy wręcz pożądane na rynku pracy w obecnych czasach!

Często robisz interesy np. na Bliskim Wschodzie? Zdziwiłbyś się jak wiele może zdziałać nawet kilka słów wypowiedzianych w języku kontrahenta - od wywołania uśmiechu na twarzy rozmówcy po, uwaga, nawet większą elastyczność podczas negocjacji biznesowych. Sam powiedz, czy Twojego szefa nie ucieszyłaby wiadomość o pozyskanym kontrakcie na korzystnych warunkach?

A teraz wyobraź sobie siebie podczas jednej z wakacyjnych podróży, np. w Egipcie. Jesteś na bazarze, sprzedawca zaczyna się Tobą targować zgodnie tamtejszym zwyczajem. Zastanów się – jak by zareagował, gdybyś całą rozmowę przeprowadził jego rodzimym języku? Zniżka murowana!

Nauka języka egzotycznego może też być świetną formą spędzania wolnego czasu! Łączysz wtedy przyjemne z pożytecznym – poznajesz nowych, ciekawych ludzi podzielających Twoje zainteresowania i pasje, a jednocześnie cieszysz się satysfakcją, jaką daje Ci świadomość robionych postępów. Do tego pomyśl - co by powiedzieli Twoi znajomi na wiadomość o Twoim oryginalnym hobby? Nie jedna osoba na samą myśl pękłaby z zazdrości!

Przekonaliśmy Cię? Świetnie! Teraz przyszła więc pora, by zamienić teorię w praktykę! Sprawdź naszą ofertę kursów języka arabskiego, a następnie zapisz się jeszcze dziś!


 


Ostatnie wpisy

Hollywood

Co przychodzi Ci do głowy, gdy słyszysz Stany Zjednoczone Ameryki? Zaczynasz wymieniać: Statua Wolności, amerykański sen,...

Zobacz więcej

EAP, czyli czy warto inwestować w kurs angielskiego akademickiego?

Kursów językowych jest naprawdę wiele; szkoły językowe wręcz prześcigają się w coraz to nowych ofertach zajęć, by...

Zobacz więcej

Jakim typem ucznia jesteś?

Planujesz naukę języka obcego. Masz jednak wrażenie, że Twoja dotychczasowa przygoda z rozmaitymi kursami językowymi nie...

Zobacz więcej