Egzamin English for Business - dla kogo?

data utworzenia: 9 lipiec 2019

Egzamin English for Business należy do najczęściej wybieranych egzaminów z LCCI i jest skierowany do osób, które chcą sprawdzić swoje umiejętności językowe w dziedzinie biznesu.

Certyfikat EFB uprawnia posiadacza do uczestnictwa np. w programach wymiany studentów, a także ułatwia znalezienie dobrej pracy.

Warto pamiętać, że egzamin English for Business oferowany jest obecnie na wszystkich poziomach zaawansowania językowego – zaczynając od poziomu A1, na poziomie C2 kończąc.

Aby podejść do egzaminu, należy wybrać jedną z trzech dostępnych sesji, lub skorzystać z możliwości organizacji egzaminu na żądanie (on demand).

Jak wygląda egzamin English for Business (EFB)?

W egzaminie English for Business (EFB) można wyodrębnić dwie podstawowe części – pierwsza, obligatoryjna, obejmuje sekcje poświęcone czytaniu i pisaniu. Druga jest z kolei częścią opcjonalną i składa się z mówienia i słuchania.

To, jak ostatecznie wygląda nasz egzamin i ile trwa zależy więc od tego, na które jego komponenty się decydujemy.

EFB Preliminary (poziom A1/A2)

Poziom Preliminary adresowany jest do osób, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z biznesem w języku angielskim. Aby zdać egzamin, wystarczy wykazać się tu podstawową znajomością języka angielskiego w biznesie.

EFB Level 1 (poziom A2/B1)

Poziom pierwszy skierowany jest do osób, które opanowały angielski biznesowy w stopniu podstawowym. Zadania egzaminacyjne obejmują napisanie krótkiej notatki lub listu w stylu biznesowym, zrozumienie komunikatu dotyczącego tematyki biznesowej, przetwarzanie informacji biznesowych, oraz przeformułowania danych biznesowych przedstawionych w różnych formach.

EFB Level 2 (poziom B1/B2)

Egzamin na poziomie drugim zalecany jest kandydatom potrafiącym radzić sobie w sytuacjach biznesowych z małą koniecznością wsparcia.

Zadania egzaminacyjne obejmują listy i raporty biznesowe, ulotki reklamowe, notatki firmowe oraz memorandum.

EFB Level 3 (poziom B2/C1)

Egzamin na poziomie trzecim wymaga dogłębnej znajomości angielskiego języka w biznesie. W większości sytuacji biznesowych kandydat zaliczający ten egzamin powinien potrafić poradzić sobie samodzielnie bez większego problemu.

Zadania egzaminacyjne na poziomie trzecim zawierają tworzenie listu biznesowego, wewnętrznego raportu firmy, zrozumienie tekstu poświęconego działalności gospodarczej, oraz przekształcenie biznesowego tekstu, a także przeformułowanie podobnych danych i informacji.

EFB Level 4 (poziom C1/C2)

Egzamin na poziomie czwartym, czyli najbardziej zaawansowany ze wszystkich egzaminów EFB, wymaga biegłej orientacji we wszystkich aspektach biznesowych w środowisku języka angielskiego. Stanowi on swoiste potwierdzenie najwyższych kwalifikacji lingwistycznych w dziedzinie biznesu.

Zadania egzaminacyjne na poziomie czwartym obejmują pracę nad autentycznym tekstem biznesowym i stworzenia pisma urzędowego na jego podstawie, pisania tekstów biznesowych z wykorzystaniem podanych informacji, prace związane z przeformułowaniem i formatowaniem tekstu, a także wykorzystanie podanych informacji do rozszerzania i tworzenia różnych rodzajów tekstów biznesowych.

Chcesz podejść do egzaminu? Skontaktuj się z nami:

fabryka-jezyka@lingwistyka.edu.pl


Ostatnie wpisy

Na jaki kurs zdecydować się latem?

Przyszedł moment, na który wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem – dni są długie i słoneczne, grube, puchowe kurtki od...

Zobacz więcej

Hollywood

Co przychodzi Ci do głowy, gdy słyszysz Stany Zjednoczone Ameryki? Zaczynasz wymieniać: Statua Wolności, amerykański sen,...

Zobacz więcej

EAP, czyli czy warto inwestować w kurs angielskiego akademickiego?

Kursów językowych jest naprawdę wiele; szkoły językowe wręcz prześcigają się w coraz to nowych ofertach zajęć, by...

Zobacz więcej