Wakacyjne kursy językowe – czy warto?

data utworzenia: 31 sierpień 2018

Na myśl o lecie na plaży robi Ci się nieswojo? Chciałbyś spędzić najgorętsze dni roku nie tylko aktywnie, ale i z korzyścią dla ducha? Planujesz wakacyjny wyjazd zagranicę i chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności językowe? A może chciałbyś powtórzyć to, czego nauczyłeś się w ciągu roku? Językowe kursy wakacyjne są więc dla Ciebie!

Językowe kursy wakacyjne – Trochę słońca na zajęciach

Udział w konwersacjach, które obecnie są niezwykle popularną formą zajęć, pozwala słuchaczom na przełamanie bariery językowej i uwierzenie we własne możliwości. Lekcje opracowywane są zazwyczaj tematycznie, co ułatwia powtarzanie i utrwalanie materiału.

W małych grupkach uczniowie omawiają wybrane zagadnienia oraz uczestniczą w rozmaitych grach i zabawach. Przyjazna i luźna atmosfera podczas kursów wakacyjnych pozwala zapomnieć po co właściwie przyszliśmy do klasy, zrelaksować się, a w efekcie osiągnąć jeszcze lepsze efekty.

W pocie czoła?

Językowe kursy wakacyjne istotnie nierzadko charakteryzują się wysokim poziomem intensywności – semestr w tydzień, rok w miesiąc itp. to niektóre z ofert, jakie czekają na nas w szkołach językowych.

Oznacza to, że zajęcia odbywają się ze wzmożoną częstotliwością, a co za tym idzie, aby móc z nich w pełni skorzystać, należy włożyć w naukę więcej pracy. Nie można też zapominać o systematyczności.

Gdy możliwości brak…

Co zrobić, gdy chciałbyś uniknąć wakacyjnej przerwy, ale niestety nie możesz uczestniczyć w kursie? Nie musisz tracić kontaktu z językiem!

Bardzo ważne jest, aby osłuchiwać się z językiem w każdej wolnej chwili – oglądać filmy w oryginale, czytać książki zagranicznych autorów, wsłuchiwać się w teksty piosenek ulubionego wykonawcy.

Warto też zajrzeć do Internetu. Odwiedzajmy obcojęzyczne strony oficjalne tak, aby mieć pewność, że mamy do czynienia z poprawnymi formami językowymi.

Czy trzeba czytać wszystko? Nic bardziej mylnego! Skupmy się na tematyce bliskiej naszemu sercu. Badania dowodzą, że łatwiej przyswajamy słownictwo z dziedzin, którymi szczerze się interesujemy.

Nie należy zapominać, że nauka języka (zarówno latem, jak i w ciągu roku) powinna być przyjemnością. Pora więc zakasać rękawy i… do dzieła!

Katarzyna Materka


Ostatnie wpisy

Jakim typem ucznia jesteś?

Planujesz naukę języka obcego. Masz jednak wrażenie, że Twoja dotychczasowa przygoda z rozmaitymi kursami językowymi nie...

Zobacz więcej

Zielono mi, czyli o Dniu Świętego Patryka

Przychodzi taki czas w roku, gdy na ulicach króluje zieleń i nie, nie chodzi tu o początek wiosny (choć ta rzeczywiście...

Zobacz więcej

STANAG – co kryje się za tą tajemniczo brzmiącą nazwą?

Tak w skrócie – to skrót właśnie: od Standardization Agrement, czyli Umowy Standaryzacyjnej NATO, która określa...

Zobacz więcej