Wakacyjne kursy językowe – czy warto?

data utworzenia: 31 sierpień 2018

Na myśl o lecie na plaży robi Ci się nieswojo? Chciałbyś spędzić najgorętsze dni roku nie tylko aktywnie, ale i z korzyścią dla ducha? Planujesz wakacyjny wyjazd zagranicę i chciałbyś rozwinąć swoje umiejętności językowe? A może chciałbyś powtórzyć to, czego nauczyłeś się w ciągu roku? Językowe kursy wakacyjne są więc dla Ciebie!

Językowe kursy wakacyjne – Trochę słońca na zajęciach

Udział w konwersacjach, które obecnie są niezwykle popularną formą zajęć, pozwala słuchaczom na przełamanie bariery językowej i uwierzenie we własne możliwości. Lekcje opracowywane są zazwyczaj tematycznie, co ułatwia powtarzanie i utrwalanie materiału.

W małych grupkach uczniowie omawiają wybrane zagadnienia oraz uczestniczą w rozmaitych grach i zabawach. Przyjazna i luźna atmosfera podczas kursów wakacyjnych pozwala zapomnieć po co właściwie przyszliśmy do klasy, zrelaksować się, a w efekcie osiągnąć jeszcze lepsze efekty.

W pocie czoła?

Językowe kursy wakacyjne istotnie nierzadko charakteryzują się wysokim poziomem intensywności – semestr w tydzień, rok w miesiąc itp. to niektóre z ofert, jakie czekają na nas w szkołach językowych.

Oznacza to, że zajęcia odbywają się ze wzmożoną częstotliwością, a co za tym idzie, aby móc z nich w pełni skorzystać, należy włożyć w naukę więcej pracy. Nie można też zapominać o systematyczności.

Gdy możliwości brak…

Co zrobić, gdy chciałbyś uniknąć wakacyjnej przerwy, ale niestety nie możesz uczestniczyć w kursie? Nie musisz tracić kontaktu z językiem!

Bardzo ważne jest, aby osłuchiwać się z językiem w każdej wolnej chwili – oglądać filmy w oryginale, czytać książki zagranicznych autorów, wsłuchiwać się w teksty piosenek ulubionego wykonawcy.

Warto też zajrzeć do Internetu. Odwiedzajmy obcojęzyczne strony oficjalne tak, aby mieć pewność, że mamy do czynienia z poprawnymi formami językowymi.

Czy trzeba czytać wszystko? Nic bardziej mylnego! Skupmy się na tematyce bliskiej naszemu sercu. Badania dowodzą, że łatwiej przyswajamy słownictwo z dziedzin, którymi szczerze się interesujemy.

Nie należy zapominać, że nauka języka (zarówno latem, jak i w ciągu roku) powinna być przyjemnością. Pora więc zakasać rękawy i… do dzieła!

Katarzyna Materka


Ostatnie wpisy

Na jaki kurs zdecydować się latem?

Przyszedł moment, na który wszyscy czekaliśmy z utęsknieniem – dni są długie i słoneczne, grube, puchowe kurtki od...

Zobacz więcej

Hollywood

Co przychodzi Ci do głowy, gdy słyszysz Stany Zjednoczone Ameryki? Zaczynasz wymieniać: Statua Wolności, amerykański sen,...

Zobacz więcej

EAP, czyli czy warto inwestować w kurs angielskiego akademickiego?

Kursów językowych jest naprawdę wiele; szkoły językowe wręcz prześcigają się w coraz to nowych ofertach zajęć, by...

Zobacz więcej