Język włoski

Język ogólny

Kochasz Włochy? Interesujesz się historią słonecznej Italii i bez końca możesz podziwiać dzieła jej wybitnych malarzy i architektów? Zakochałeś się w melodyjnym brzmieniu języka włoskiego, a stare piosenki Ala Bano i Rominy Power wywołują uśmiech na Twojej twarzy?

Teraz możesz oddać się swoim pasjom i połączyć przyjemne z pożytecznym – zapisz się na kurs włoskiego! Czerp wiedzę od ekspertów i pasjonatów zarazem, opanuj porządnie język i poznawaj ciekawostki kulturowe!

Poziom Czas Rozpoczęcie Dzień Godzina Cena
40 x 45 min 3 cze 2019 pn.wt.śr.czw. 18:00-20:00 1000 zł

Przygotowanie do matury

Matura z języka włoskiego zbliża się wielkimi krokami? Zależy Ci na jak najlepszych wynikach i czujesz, że potrzebujesz gruntownego powtórzenia materiału? Zapisz się na nasz kurs przygotowujący do egzaminu dojrzałości z włoskiego i zdaj śpiewająco!

Z nami poszerzysz i usystematyzujesz swoją wiedzę gramatyczno-leksykalną, nabierzesz naturalnej swobody w wypowiedziach ustnych, a także poznasz różnorodne techniki egzaminacyjne. Zapraszamy!

Poziom Czas Rozpoczęcie Dzień Godzina Cena
32 x 45 min 7 lut 2019 czw. 18:00-20:00 700 zł

Włoski w mediach

Każde zajęcia zbudowane będą wokół materiałów zaczerpniętych z włoskich mediów (artykuły, fragmenty programów rozrywkowych i publicystycznych, wywiady prasowe, radiowe lub telewizyjne, newsy i inne). Omawiane elementy posłużą nie tylko do żywych dyskusji, ale też skłonią kursantów do zapoznania się z nowym słownictwem, zwrotami i idiomami.

Program kursu pisany jest w taki sposób, aby ćwiczenia realizowane w jego ramach doskonaliły przede wszystkim czynną znajomość języka włoskiego - poznany zwrot ma być nie tylko przez ucznia rozumiany, ale też świadomie używany.

Poziom Czas Rozpoczęcie Dzień Godzina Cena
40 x 45 min 25 lut 2019 pn.śr. 19:00-20:00 850 zł

Włoski dla duchownych i świeckich ukierunkowanych religijnie

Włoski to nie tylko język artystów, poetów i twórców pizzy. To również oficjalny język Watykanu i wielu innych miejsc chrześcijańskiego kultu. Wiele osób zgłasza się na lekcje włoskiego właśnie po to, żeby móc spędzić Wielkanoc w Rzymie, odwiedzić ojca Pio w San Giovanni Rotondo czy napisać list do papieża Franciszka. Oferta tego kursu jest skierowana właśnie do nich. Jest to klasyczny kurs języka włoskiego wzbogacony o pakiet zwrotów i słownictwa, które mogą się przydać podczas pielgrzymek i wspólnych wydarzeń liturgicznych z Włochami.

Poziom Czas Rozpoczęcie Dzień Godzina Cena
12 x 45 min 16 lut 2019 sob. 10:00-12:00 250 zł

Włoski śpiewająco - tłumaczenie piosenki włoskiej

Podczas kursów języka włoskiego uczniowie często proszą, żeby pomóc im w zrozumieniu ich ukochanych piosenek. Ten kurs przeznaczony jest nie tylko dla nich, ale i dla osób, które chcą bliżej zapoznać się z dorobkiem włoskiej muzyki XX i XXI w. oraz pobawić się sztuką przekładu. Na zajęciach będziemy bowiem nie tylko rozszyfrowywać sens piosenek, ale pracować literacko nad przełożeniem ich na język polski. Kursanci będą doskonalić swoje umiejętności w takich obszarach jak:

  • Rozumienie i używanie nowych zwrotów, idiomów, sformułowań, słówek w języku włoskim
  • Sztuka dobrego tłumaczenia
  • Umiejętności literackie: zabawa słowem, rytmem i dźwiękiem
Poziom Czas Rozpoczęcie Dzień Godzina Cena
40 x 45 min 19 lut 2019 wt.pt. 17:00-18:00 850 zł

Kurs indywidualny

Zajęcia indywidualne to doskonały wybór dla zapracowanych, którym ciężko dopasować swój kalendarz do terminu kursu grupowego. Taka forma kursu pozwala również na maksymalne dostosowanie programu oraz metod nauczania do potrzeb i oczekiwań słuchacza.

Poziom Czas Rozpoczęcie Dzień Godzina Cena
10 x 60 min do ustalenia 850 zł
10 x 60 min do ustalenia 850 zł
10 x 60 min do ustalenia 850 zł

Chcesz zapisać się na kurs?

Skorzystaj z zapisów online, wybierz kurs dla siebie i zapisz się już dziś. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny 601 931 792.