Światowy boom na e-handel - światło dzienne na rynku niemieckim

Udostępnij:

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn

Dotrzyj do drugiej co do wielkości społeczności internetowej na świecie i poznaj korzyści płynące z posiadania niemieckiej strony internetowej

Kontynuując naszą udaną serię o potęgach gospodarczych, przyglądamy się teraz, w jaki sposób obecne trendy cyfrowe wywołują boom na handel elektroniczny na całym świecie. Popularność kupowania w sieci jest obecnie na najwyższym poziomie, a firmy muszą się dostosować i opracować nowe metody, aby zmaksymalizować możliwości. Jako że jest to kanał o globalnym potencjale, język nie powinien stanowić bariery w dotarciu do klientów z zagranicy za pośrednictwem Twojej strony internetowej.

Ujawnimy najnowsze trendy internetowe na rynku niemieckim i dowiemy się, dlaczego przetłumaczenie witryny na język niemiecki może czterokrotnie zwiększyć szanse na pozyskanie nowych klientów.

Kluczowe trendy cyfrowe na niemieckim rynku

  • 82% z 81 milionów mieszkańców jest obecnie online
  • Drugi co do wielkości wskaźnik penetracji internetu na świecie
  • 66,8% niemieckich internautów śledzi swoje ulubione marki w mediach społecznościowych
  • Przeciętny niemiecki internauta spędza w sieci 25,2 godziny miesięcznie (lipiec 2012)

Smartfony napędzają rosnącą społeczność mobilnego internetu

Stale rosnąca popularność smartfonów przyczyniła się do rozwoju niemieckiej społeczności internetowej. 51% Niemców posiada obecnie smartfon, a 85% z nich korzysta z niego codziennie, aby uzyskać dostęp do internetu.

Czynnik Google jest w Niemczech zawsze widoczny

Obecność potężnego Google'a jest naprawdę odczuwalna w Niemczech - wyszukiwarka ta odpowiada za ponad 95% wszystkich wyszukiwań internetowych w całym kraju. Jest to szczególnie korzystne dla firm brytyjskich, które już biegle posługują się takimi usługami jak Google AdWords w celu promowania swoich produktów.

Wzmocnij swoją markę poprzez ukierunkowanie się na kanał mediów społecznościowych

Facebook jest zdecydowanie najchętniej odwiedzanym portalem społecznościowym w Niemczech. Według danych z marca 2013 r. liczba aktywnych użytkowników wynosiła 25 milionów. 66,8% niemieckich internautów śledzi swoje ulubione marki i wchodzi z nimi w interakcje w mediach społecznościowych, a obecność na tak popularnych stronach jest niezbędna do skutecznej ekspansji.

Skorzystaj z ogromnego niemieckiego rynku e-commerce

Przewiduje się, że do końca 2013 r. ponad 80% niemieckiej populacji internetowej będzie dokonywać zakupów online. Badania pokazują, że niemieccy konsumenci lubią widzieć dowody przyznania firmie nagród, deklaracji misji i wartości podczas zakupów online, aby upewnić się co do jakości produktu - dostarczenie tych informacji w języku niemieckim z pewnością wpłynie na przychylność odbiorców!

Dlaczego Niemcy są 4 razy bardziej skłonni do zakupu na Twojej stronie internetowej?

Skuteczna komunikacja w sieci jest niezwykle ważna, a badania pokazują, że internauci są 4x bardziej skłonni do zakupu na stronie internetowej w ich własnym języku (Forrester Research). Ukierunkowanie się na dynamicznie rozwijający się rynek niemiecki za pomocą w pełni zlokalizowanej strony internetowej może być właśnie tym, czego potrzebuje Twoja firma w planach globalnej ekspansji.

Tłumaczenie to więcej niż tylko słowa

Tłumaczenie stron internetowych obejmuje nie tylko dostosowanie istniejącej witryny do nowego języka, ale także uwzględnienie lokalnej kultury i wartości, aby zapewnić właściwy przekaz informacji. Należy również wziąć pod uwagę tłumaczenie i lokalizację słów kluczowych dla celów optymalizacji pod kątem wyszukiwarek (SEO), a określenie najskuteczniejszych terminów dla rynku docelowego wymaga pewnego stopnia badań kulturowych.

To naprawdę trudne zadanie, ale Comtec jest tu po to, aby wspierać Cię na każdym kroku. Zapoznaj się również z naszymi najważniejszymi wskazówkami, aby zobaczyć, jak możemy sprawić, by proces lokalizacji strony przebiegł jeszcze sprawniej!

Jeśli mają Państwo dodatkowe pytania dotyczące sposobu podejścia do tłumaczenia Państwa strony internetowej na nowe rynki lub chcieliby Państwo uzyskać bezpłatną wycenę tłumaczenia, prosimy o kontakt z członkiem naszego zespołu pod numerem telefonu + 44 (0) 1926 335 681 lub adresem e-mail info@comtectranslations.com.

  • Facebook
  • Twitter
  • LinkedIn