EAP, czyli czy warto inwestować w kurs angielskiego akademickiego?

data utworzenia: 26 marzec 2019

Kursów językowych jest naprawdę wiele; szkoły językowe wręcz prześcigają się w coraz to nowych ofertach zajęć, by zadowolić nawet najbardziej wymagających uczniów i sprostać wyzwaniom stawianym przez stale zmieniający się rynek.

Przygotowanie do B2 First, CAE, CPE, IELTS, TOEFL – zapewne nie raz spotkaliście się z tymi nazwami przeglądając Internet w poszukiwaniu odpowiedniego kursu.

A co kryje się za tajemniczo brzmiącym skrótem EAP? Czy warto zapisać się na taki kurs? Kto może skorzystać uczestnicząc w takich zajęciach?

EAP - z czym to się je?

EAP, czyli English for Academic Purposes dedykowany jest wszystkim tym, którzy pragną studiować w języku angielskim – i Polakom planującym wyjazd na uczelnie anglojęzyczne, i cudzoziemcom odwiedzającym Polskę w celach edukacyjnych.

Kurs, poza możliwością rozszerzenia zasobu słownictwa na poziomie uniwersyteckim oraz powtórzenia kluczowych struktur gramatycznych pozwala słuchaczom rozwinąć umiejętności językowe przydatne w środowisku akademickim. Zajęcia obejmują między innymi naukę słuchania i robienia notatek, przygotowywanie i wygłaszanie prezentacji seminaryjnych, rozwijanie umiejętności publicznego mówienia oraz brania udziału w dyskusjach, a także naukę szybkiego czytania i poprawnej pisowni.

EAP - i co potem?

Po ukończeniu takiego kursu studentom o wiele łatwiej jest się wdrożyć w uczelniane życie, nierzadko mają też przewagę nad innymi studentami w tym, że potrafią się odpowiednio uczyć, organizować sobie pracę tak, aby osiągać efekty w stosunkowo krótkim czasie, czy też sprawnie wykonywać zadania zlecane przez nauczycieli akademickich.

Co więcej, udział w takim kursie daje uczestnikom zróżnicowanym pod względem pochodzenia, religii oraz języka możliwość wypracowania poczucia własnej tożsamości kulturowej, czerpannia korzyści ze świadomości różnic kulturowych, a także zyskania szerokiej wiedzy międzykulturowej.

Planujesz wyjazd na anglojęzyczną uczelnię? A może kuszą Cię studia w języku angielskim w Polsce? Skorzystaj z wieloletniego doświadczenia ekspertów Lingwistycznej Szkoły Wyższej w Warszawie i przygotuj się do jednego z najważniejszych etapów w swoim życiu razem znami!  Zapisz się na kurs English for Academic Purposes w Fabryce Języka LSW!


Ostatnie wpisy

Nowy Rok, nowy JA - jak połączyć naukę języka obcego z podróżami

Początek roku to niewątpliwie czas postanowień, planów i decyzji. Zdrowy styl życia, zmiana pracy, czy też lepsza...

Zobacz więcej

Skąd się wziął Boxing Day?

Zastanawialiście się kiedyś czym jest „Boxing Day”, co oznacza i skąd wzięła się ta niecodzienna nazwa? Czym...

Zobacz więcej

Pierwsze Święto Dziękczynienia

Dziś miliony Amerykanów zasiądą wspólnie do stołu, aby razem ze swoimi bliskim spożyć kolację z okazji Dnia...

Zobacz więcej