Jakim typem ucznia jesteś?

data utworzenia: 20 marzec 2019

Planujesz naukę języka obcego. Masz jednak wrażenie, że Twoja dotychczasowa przygoda z rozmaitymi kursami językowymi nie przyniosła żadnych wymiernych efektów. Czy warto więc próbować ponownie? Naturalnie! Wiedziałeś, że Twoje sukcesy językowe mogą zależeć od…typu ucznia, jaki reprezentujesz?

Słuchowiec

Jeśli najłatwiej jest Ci odtworzyć wypowiedzi innych osób, zapewne należysz właśnie do tej grupy. Niewykluczone, że ucząc się często powtarzasz kilkukrotnie nowe słowa bądź i całe zdania, gdyż pomaga Ci to w zapamiętywaniu nowych informacji.

Aby zwiększyć efektywność nauki, często oglądaj filmy i słuchaj podcastów w języku obcym, którego się uczysz. Staraj się też, by materiały audiowizualne, z których korzystasz były dość zróżnicowane - dzięki temu będziesz mógł wsłuchiwać się w różne akcenty, dialekty, tempo itp.

Wzrokowiec

Najszybciej zapamiętujesz nowe porcje materiału czytając? Z łatwością możesz odtworzyć w myślach układ strony, na której wyszukałeś daną informację? To znak, że jesteś wzrokowcem! Zapewne chętnie tworzysz rysunki, wykresy oraz wykorzystujesz w nauce rozmaite ilustracje.

Ucząc się nowych słówek lub też gramatyki koniecznie korzystaj z kolorowych karteczek i długopisów – pamiętaj, że Twój mózg lepiej będzie pracować, gdy wybierzesz swoje ulubione barwy, a w efekcie szybciej i skuteczniej zapamięta nowe informacje.

Ekstrawertyk

Zaliczasz się do tej grupy, jeśli odczuwasz potrzebę komunikacji i praktycznego zastosowania języka, wymiany doświadczeń i aktywnego, natychmiastowego wykorzystania nowo poznanej wiedzy. Nie odczuwasz lęku przed wypowiadaniem się w języku obcym, nie zniechęca Cię też perspektywa ewentualnego popełniania błędów.

Wspaniale! Wykorzystaj to! Otwórz się na ludzi z różnych krajów, nawiąż nowe znajomości i poszerz swoje grono zagranicznych znajomych.

Analityk

Czy zaliczasz się do grupy osób, którym…gramatyka dosłownie sprawia przyjemność? Uwielbiasz odkrywać tajniki tworzenia i użycia nowych czasów i struktur gramatycznych? Zanim zacznie używasz języka w praktyce, musisz usystematyzować sobie wiedzę? Zawsze starasz się rozpracować reguły i zasady, które pomogą Ci zrozumieć jak funkcjonuje dany język? Jesteś więc typem analityka.

W nauce może pomóc Ci regularne rozwiązywanie testów oraz porównywanie wyników z innymi.

Pamiętaj więc, aby dopasować sposób nauki do swojego profilu, a znajdziesz się na drodze do sukcesu!


Ostatnie wpisy

Nowy Rok, nowy JA - jak połączyć naukę języka obcego z podróżami

Początek roku to niewątpliwie czas postanowień, planów i decyzji. Zdrowy styl życia, zmiana pracy, czy też lepsza...

Zobacz więcej

Skąd się wziął Boxing Day?

Zastanawialiście się kiedyś czym jest „Boxing Day”, co oznacza i skąd wzięła się ta niecodzienna nazwa? Czym...

Zobacz więcej

Pierwsze Święto Dziękczynienia

Dziś miliony Amerykanów zasiądą wspólnie do stołu, aby razem ze swoimi bliskim spożyć kolację z okazji Dnia...

Zobacz więcej