Nasi lektorzy

Katarzyna Materka | uczę: angielski

Dyrektor Fabryki Języka, absolwentka filologii angielskiej oraz studiów podyplomowych z zakresu tłumaczeń specjalistycznych i uwierzytelnionych. Odbyła prestiżowy staż tłumaczeniowy w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP; tłumacz wydawnictwa Æ Academic Publishing. Lektorka języka angielskiego z kwalifikacjami CELTA; swoje umiejętności nauczycielskie doskonaliła prowadząc zajęcia na jednej z najlepszych tureckich uczelni wyższych - Uniwersytecie Koç w Stambule. W pracy ceni sobie różnorodność, jaką zapewnia jej kontakt z ludźmi; podczas lekcji chętnie sięga też do materiałów autentycznych, a także organizuje liczne gry i zabawy językowe.

Karolina Sarniewicz | uczę: włoski

Studiowała italianistykę na Uniwersytecie SWPS w Warszawie i na Uniwersytecie Warszawskim. Jest autorką podręcznika do języka włoskiego opublikowanego nakładem wydawnictwa Edgard, tłumaczką i lektorką. Od 2011 roku prowadzi liczne kursy języka włoskiego na każdym poziomie zaawansowania. W pracy dydaktycznej najbardziej ceni sobie indywidualne podejście do ucznia, kreatywne sposoby przekazywania i utrwalania wiedzy oraz rzetelność i dobre przygotowanie. Jej pasją są neurolingwistyka, antropologia języka i translatoryka. W pracy z uczniem wykorzystuje również doświadczenia z innych sfer działalności zawodowej, takich jak dziennikarstwo, pisarstwo i praca w teatrze.

Małgorzata Czajka | uczę: angielski

Małgorzata Czajka: czynna zawodowo jako lekarz, lektor języka angielskiego i tłumacz. Ukończyła I Wydział Lekarski Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wydział Filologiczny Uniwersytetu Humanistycznospołecznego SWPS na kierunku filologii angielskiej otrzymując dyplom z wyróżnieniem. W czasie wolnym stara się realizować swoją wielką pasję, jaką jest śpiewanie.

Joanna Szkop | uczę: angielski

Językiem angielskim interesowała się od dziecka. Kształcenie innych jest jej pasją, a przekazywanie im wiedzy i dostrzeganie ich postępów sprawia jej ogromną przyjemność. Ukończyła studia magisterskie na kierunku filologia angielska. Od 2016 roku jest wykładowcą w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie, natomiast języka angielskiego uczy nieprzerwanie od 10 lat. Prowadzi zajęcia z języka ogólnego i biznesowego, kursy maturalne oraz kursy przygotowujące do egzaminów państwowych z języka angielskiego na wszystkich poziomach zaawansowania. Na zajęciach przekazuje swoim studentom mnóstwo ciekawostek na temat języka, dzięki którym nauka jest łatwiejsza i przyjemniejsza.

Bartosz Gliński | uczę: angielski

Języka angielskiego uczę się nieprzerwanie od 6 roku życia i od tego czasu jest to bardzo ważna część mojego życia. W 2016 roku ukończyłem studia magisterskie na kierunku Filologia angielska i już podczas studiów postanowiłem związać swoją karierę z nauczaniem. Od 4 lat prowadzę zajęcia z ludźmi w różnym wieku i o różnym poziomie zaawansowania. Od 2016 roku jestem też wykładowcą w Lingwistycznej Szkole Wyższej w Warszawie. Prowadzę zajęcia z języka ogólnego, biznesowego, a także przygotowuję do egzaminów i matur.

Jakub Piątkowski | uczę: francuski i szwedzki

Lektor, nauczyciel, tłumacz języka francuskiego oraz arabskiego, poliglota. Romanista i arabista, absolwent lingwistyki stosowanej francuski z arabskim na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Warszawie oraz arabistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Nauczyciel w warszawskim gimnazjum i liceum. Zaraża swoich uczniów pasją do języków obcych, których znajomości nigdy nie jest za dużo.

Wyatt Jarrold | uczę: angielski - native

Cześć! Jestem Wyatt Jarrold. Pochodzę z Vancouver w Kanadzie i od czterech lat mieszkam w Polsce. Przeprowadziłem się tu zaraz po ukończeniu szkoły filmowej na Uniwersytecie Capilano. Języki obce są moją pasją – mówię po angielsku i polsku, a obecnie uczę się jeszcze rosyjskiego. Umiejętność swobodnego porozumiewania się w obcych językach daje mi wiele satysfakcji i pozwala odkrywać inne kultury. W swojej pracy cenię sobie możliwość kontaktu z ludźmi i patrzenia na świat z różnych perspektyw. Interesuję się kinem i w wolnym czasie całkiem oddaję się temu hobby.

Jaśmina Samsel | uczę: arabski

Lektorka, tłumaczka, mediatorka międzykulturowa. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego: studiów magisterskich na Wydziale Orientalistycznym - Arabistyka oraz Studiów Podyplomowych w zakresie: "Współczesne migracje międzynarodowe". Ulubione dziedziny to przekraczanie barier w komunikacji językowej i kulturowej, przełamywanie stereotypów, analiza języków semickich (arabskiego i hebrajskiego) w kontekście historycznym.
Staram się nauczać zarówno języka jak i kultury arabskiej, wskazywać przestrzenie zrozumienia i porozumienia, które ta wiedza otwiera. Na zajęciach korzystam z plików tekstowych, filmików oraz rozmaitych form bliskowschodnich zabaw językowych a także zapraszam native speakerów. Język arabski, tak dla początkujących jak i zaawansowanych, to w moim wydaniu zaproszenie do świata Bliskiego Wschodu i Półwyspu Arabskiego z całą ich odmiennością smaku, koloru, pejzażu i tradycji. To także możliwość spojrzenia na Europę z pewnej odległości.

Joanna Oborzyńska | uczę: angielski

Języki obce są jej największą życiową pasją. Z zawodu tłumaczka, po studiach swoje umiejętności językowe szlifowała, mieszkając i pracując w Wielkiej Brytanii. Dziś nauczanie angielskiego sprawia jej ogromną satysfakcję. Na zajęciach przywiązuje szczególną wagę do wymowy oraz wzbogacania słownictwa, uwielbia też przybliżać uczniom subtelności angielskiej gramatyki. Kocha również języki nordyckie, zwłaszcza norweski i fiński. Prywatnie miłośniczka tańca, muzyki i amerykańskich seriali.

Chcesz zapisać się na kurs?

Skorzystaj z zapisów online, wybierz kurs dla siebie i zapisz się już dziś. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt telefoniczny 601 931 792.